19:57
Всеукраїнський дитячий конкурс «У пошуках літературних талантів».

Національна спілка письменників України оголошує Всеукраїнський дитячий конкурс «У пошуках літературних талантів».

Конкурс оголошується в номінаціях «Поезія» і «Проза» з 1 січня до 1 червня 2016 року.

До участі в конкурсі допускаються поетичні та прозові твори учасників, яким на момент оголошення висновків журі ще не виповнилось 18 років.

Церемонія вручення нагород відбудеться в музеї Лесі Українки в м. Новограді-Волинському Житомирської області 1 серпня 2016 року (на роковини смерті Лесі Українки).

Твори надсилаються за поштовою адресою:

Всеукраїнський дитячий конкурс «У пошуках літературних талантів»

вул. Банкова, 2, м. Київ,

Київська організація Національної спілки письменників України, 01601

або за електронною адресою: talant_novogradvolynsky@ukr.net

Кращі твори учасників конкурсу будуть надруковані в літературних газетах, журналах, на сайтах, видані в антологіях.

<a href="http://pedpresa.ua/150059-u-poshukah-literaturnyh-talantiv-ogolosheno-vseukrayinskyj-dytyachyj-konkurs.html">http://pedpresa.ua/150059-u-poshukah-literaturnyh-talantiv-ogolosheno-vseukrayinskyj-dytyachyj-konkurs.html<a/>

Всеукраїнський дитячий конкурс

„У пошуках літературних талантів”

Мета конкурсу: пошук літературних талантів серед дітей. Розвиток нових поколінь української літератури. Вшанування пам’яті великої української письменниці Лесі Українки.

  Циклічність: щорічний всеукраїнський конкурс

  Для якої вікової категорії: для учасників віком до 18 років

                                         Рання творчість і культура

У культурі кожної країни з’являються літературно обдаровані діти. У 1955 році Франція відкрили Міну Друе, зрілі поетичні метафори і глибина переживань якої шокували суспільство, тому дівчинці влаштували справжній допит з елементами поліцейського розслідування та графологічним і текстологічним аналізом письма. У дев’ятилітньому віці Леся Українка написала перший вірш „Надія”, який за глибиною переживань був несхожий на твір дитини. У неповні десять років вийшов збірник „Чорновик” ялтинської школярки Ніки Турбіної, яка в чотири роки захворіла астмою і, щоб не померти уві сні від задишки, диктувала дорослі вірші своїй матері та бабусі. У восьмилітньому віці почав писати Артюр Рембо, у чотирнадцять його вірші вже почали друкувати літературні видання, а в сімнадцять років балада „П’яний корабель” викликала культурний шок у тогочасного короля французької поезії Поля Валері. Літературним вундеркіндом був білоруський підліток Аркадій Кулєшов, який у віці одинадцяти років написав вірш „Алєся”, що став відомою піснею білоруського ансамблю „Пєсняри”. У 1941 році, коли в Європі йшла Друга світова війна, шістнадцятилітня мексиканська школярка Консуело Веласкес прислала на радіоконкурс пісню „Бесамо мучо”, яка стала шлягером ХХ століття.

Тому в кожній цивілізованій країні, яка піклується за майбутнє своєї культури, до ранньої творчості прикута пильна увага суспільства. Відтак конкурс У пошуках літературних талантів покликаний створити соціальне замовлення на ранню літературну творчість, повернувши Україну в русло цивілізованих країн світу, які плекають свої таланти з дитинства.

 

Положення про конкурс

 

  1. Всеукраїнський дитячий конкурс „У пошуках літературних талантів” проходить щороку в м. Новоград-Волинський Житомирської області.
  2. До участі в конкурсі допускаються поетичні та прозові твори учасників, яким на момент оголошення висновків журі ще не виповнилось 18 років.
  3. Конкурс оголошується в номінаціях „Поезія” і „Проза”.
  4. До участі в конкурсі допускаються твори, написані українською мовою.
  5. У конкурсі можуть брати участь як діти, що проживають в Україні, так і з інших країн.
  6. Переможці конкурсу одержать такі премії:

                                                         У номінації „Поезія”:

1 премія – 8000 грн.,

2 премія – 6000 грн.,

3 премія – 4000 грн.

п’ятьом дипломантам ‑ по 1000 грн.

У номінації „Проза”:

1 премія – 8000 грн.,

2 премія – 6000 грн.,

3 премія – 4000 грн.

п’ятьом дипломантам по 1000 грн.

 

7. Щоб взяти участь у конкурсі, потрібно надіслати свої твори,набрані на комп’ютері 14 кеглем Times New Roman через півтора інтервали.

  1. У номінації „Поезія” до участі допускаються поеми, вірші, байки. У номінації „Проза” – романи, повісті, оповідання, казки, есе. Кількість сторінок і кількість поданих на конкурс творів не обмежується.

           9. Разом із машинописом потрібно вкласти заяву про участь уконкурсі, написану в довільній формі, в якій вказуються прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, місце проживання і навчання, домашня адреса, контактний телефон, електронна пошта і улюблені заняття конкурсанта.

  1. Оцінку творів проводить журі конкурсу, яке оголошується публічно.
  2. Твори не рецензуються і не повертаються.

12.Збір конкурсних творів триває з 1 січня до 1 червня 2016 року.

13. Кращі твори будуть надруковані в антології.

14. Церемонія вручення нагород відбудеться у музеї Лесі Українки в м. Новограді-Волинському Житомирської області 1 серпня 2016 року (на роковини смерті Лесі Українки

15. Кращі твори учасників конкурсу будуть надруковані в літературних газетах, журналах, на сайтах, видані в антологіях.

16. Твори надсилаються за поштовою адресою:

Всеукраїнський дитячий конкурс „У пошуках літературних талантів”, вул. Банкова, 2, м. Київ,

Київська організація Національної спілки письменників України,

01601

або за електронною адресою: talant_novogradvolynsky@ukr.net

 

Як проходить процедура визначення переможців

Всі твори висилаються на адресу конкурсу. Секретар конкурсу реєструє твори, перечитує, відбирає ті, які відповідають Положенню про конкурс, і передає експерту, що вичитує їх, відбираючи твори, які можуть принести їхнім авторам звання лауреата чи дипломанта конкурсу. Потім секретар множить копії відібраних експертом творів і роздає журі для прочитання.Журі відбирає по 20 найкращих творів у номінаціях „Поезія” і „Проза”, обговорює і шляхом голосування вибирає переможців конкурсу. При цьому найяскравіші коментарі членів журі друкуються в антології.

 

Організатори:

Організатори конкурсу: Національна спілка письменників України, Фонд У пошуках літературних талантів

Керівник проекту Володимир Даниленкописьменник, кандидат філологічнихнаук, голова Київської організації Національної спілки письменників України

095 459 81 17

danylenko-v@ukr.net

 

 

Переглядів: 792 | Додав: nataliyvlas75 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar