П. Маар «Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу».

Тема.П.Маар«Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу». Яскравість художнього світу твору

Чи не помічали ви, що інколи наші бажання виконуються, але не так, не у такий спосіб, як хотілося б, і результат виходить зовсім не той, на який очікували? Наприклад, побажав, щоб не запитали з математики,— виконано. Не запитали, але була складна контрольна робота. Не хочеться помити свою тарілку — вона й розбилася. Захотів, щоб дозволили досхочу погратися на комп’ютері,— дозволили, натомість нахапався вірусів і цілий місяць накомп’ютері не можна було працювати. Є навіть таке жартівливе застереження: «Бійтеся своїх бажань — вони можуть здійснитися».З подібними ситуаціями частенько довелося стикатися героям книги відомого сучасного німецького письменника Пауля Маара, життя та творчість якого ми починаємо вивчати сьогодні на уроці.

    Рано втратив матір, жив у діда в Тересі на півночі Баварії. Навчався у Швайнфуртській гімназії, пізніше здобував освіту в Штутґарті в академії мистецтв. Працював оформлювачем сцени й сценічним фотографом у театрі замку Масбах у Франконії, потім десять років викладав мистецтвознавство. Із 1976 року повністю присвятив себе письменництву. Живе в Бамберзі з дружиною і трьома дітьми.Саме він вигадав потішного Суботика, про якого згодом створено захопливий фільм.В інтерв’ю Маар зазначав, що писати дитячі книжки його підштовхнуло те, що є мало дитячих книг, які можна було б почитати власним дітям. Разом зі своєю дружиною Пауль Маар перекладав дитячі книжки з англійської, а двоє із трьох його дітей також присвятили себе літературі.Російською мовою перекладені всі його казкові повісті про Суботика. Ця серія містить такі книги: «Сім субот на тижні», «І в суботу Суботик повернувся», «Нові веснянки для Суботика», «Чарівні краплі для Суботика», «Суботик у небезпеці». Творчість Пауля Маара відзначено багатьма нагородами, з-поміж них Німецькою літературною премією (за «Суботика у небезпеці»), Австрійською державною премією, премією братів Ґрімм, премією Фрідріха Рюкерта, а також — найпрестижнішою в німецькій літературі для юних — Почесною премією за весь творчий доробок автора.

 Книги Пауля Маара українською:

  • Пан Белло і блакитне диво (перший переклад у світі!)
  • Що не день, то субота
  • Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу (вперше українською!)
  • Китобус, або Нові цятки для Суботика (вперше українською!)

 У Німеччині навіть зняли дуже цікавий фільм. Працюють над цим також українські видавництва, наприклад, уже видано українською дві книги: «Що не день — то субота» і «Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу».

2. Читання твору П. Маара «Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу»

https://www.ukrlib.com.ua/world/printit.php?tid=669

3. Виконання завдань творчо-пошукового характеру (усно)

     

4. Пограємо! Умови відсилання залишаються ;) Успіхів!Гарного настрою!

5. Рыжий пятачок (субастик) 

Домашнє завдання. Знати зміст твору, вміти переказувати, висловлювати свої думки та враження. Зустрінемось 04.05.20!

Категорія: Дистанційне навчання. 5 клас | Додав: nataliyvlas75 (30.04.2020)
Переглядів: 1850 | Рейтинг: 4.3/3
Всього коментарів: 0
avatar